Aranżacja sypialni na poddaszu

Artykuł / Porady

Aranżacja sypialni na poddaszu nie jest prostą sprawą. Nierówne ściany znacznie utrudniają zagospodarowanie pomieszczenia. Cały wystrój wnętrza musi być dokładnie przemyślany tak, by miejsce te było nie tylko modne, ale również funkcjonalne.
Najważniejsze w sypialni jest łóżko. W przypadku poddasza nie powinniśmy ustawiać go pod skosami. Codzienne wstawanie może zakończyć się wtedy uderzaniem głową w ścianę. Miejsce do spania powinno być wygodne i ogólnodostępne, warto dać je po prostu na środek pokoju. W przypadku pomieszczenia ze znacznie obniżonym dachem idealnie sprawdzą się tzn. łózka japońskie. Mebel ten jest o 20 cm niższy aniżeli standardowe modele. Jego wadą jest brak szuflady na pościel.
W sypialni na poddaszu zapomnijmy o meblościance. Zagraci ona tylko nasz pokój. Warto pomyśleć o szafie wnękowej na zamówienie. Mebel ten pozwoli na maksymalne wykorzystanie nierównej przestrzeni. Niektórzy z nas nie przepadają za wielkimi szafami. W tym wypadku warto zainwestować w małą i funkcjonalną szafkę nocną bądź komodę.
Z racji tego, że pomieszczenie na poddaszu nie posiada tak wiele światła aniżeli zwykły pokój, warto pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. W tym wypadku doskonale sprawdzą się okna dachowe – obowiązkowo z ciemnymi roletami. Nad łóżkiem możemy zamontować lampki punktowe. Przydadzą się w czasie nocnego czytania książek. Równie dobrze sprawdzą się kinkiety na bocznych ścianach.
Aranżacja sypialni na poddaszu nie jest prostą sprawą i wymaga niemało wyobraźni. Pokój ten jednak ma jedną zasadniczą zaletę – jest oddalony od całego domowego zgiełku.