Garderoba do małej sypialni

Artykuł / Porady

Krążą plotki, że by posiadać w domu garderobę, trzeba mieć sypialnie o znacznym metrażu. Kto tak powiedział? Istnieje szereg funkcjonalnych rozwiązań, które pozwolą zaaranżować tego typu pomieszczenie nawet w miejscu dość ograniczonym przestrzennie np. w sypialni mieszkania w kamienicy.
Na garderobą najlepiej przeznaczyć tylną część naszej sypialni. W tym wypadku warto po prostu skorzystać z prostej ścianki działowej. Mały metraż nie pozwala na kupno wielkiej szafy z przesuwnymi drzwiami. Ścianka taka powinna zawierać dwa osobne wejścia: jedno dla niej, drugie natomiast dla niego. Warto jednak poważnie zastanowić się nad paletą barw. W tym wypadku należy postawić na jasne, niemal pastelowe barwy. Czym kolor mocniejszy, tym efekt optyczny pomniejszenia sypialni większy.
Ścianka działowa nie jest jednak jedynym rozwiązaniem. Najprościej, a przy okazji najtaniej wyniesie nas parawan bądź przepierzenie. Ostatecznie możemy pomyśleć nad przesuwnymi panelami. De facto najpopularniejszą opcją jest szafa wnękowa bądź zabudowa do wnęki. Jest to dobry pomysł pod warunkiem, że dysponujemy nieco większym budżetem. Ścianka działowa wydaje się najlepszym, a zarazem najwygodniejszym rozwiązaniem, jednakże jest też dość droga.
Niezależnie od tego, jaka opcja nam się podoba musimy zwrócić największą uwagę na nasz budżet. Czym więcej pieniędzy chcemy przeznaczyć na naszą garderobą tym pomieszczenie te stanie się wygodniejsze i lepiej wkomponowane w całą aranżację.